Home WiadomościArchiwum Biskupi śląscy w Górze św. Anny

Biskupi śląscy w Górze św. Anny

Redakcja
W poniedziałek, 3 I, zebrała się w Górze św. Anny "Kapituła św. Sylwestra", złożona z dziesięciu (arcy)biskupów i pięciu kapłanów pochodzących ze Śląska. Ustanowił ją papież Jan Paweł II. Każdego roku kto inny ją organizuje i odbywa się ona w innym miejscu. Tym razem jej organizacją zajął się ks. bp Stefan Cichy, biskup legnicki.

Centrum spotkania Kapituły stanowiła Eucharystia, celebrowana w Bazylice św. Anny. Przewodniczył jej ks. abp Stanisław Szymecki, emerytowany metropolita białostocki, a homilię wygłosił ks. bp Damian Zimoń, metropolita katowicki. Gości przywitał i do liturgii wprowadził o. Błażej Bernard Kurowski OFM, gwardian klasztoru i kustosz sanktuarium annogórskiego.
 
110105e.png

Po mszy św., w obecności wspólnoty franciszkanów, Kapituła zgromadziła się w refektarzu zakonnym. Na rozpoczęcie spotkania obecny ks. abp Józef Kowalczyk, prymas Polski, przewodniczył kolędzie klasztornej, upraszając dla wszystkich zgromadzonych Boże błogosławieństwo w roku 2011.

 
SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda