Home WiadomościArchiwum Bracia Mniejsi: Festa del Voto – Sinalunga

Bracia Mniejsi: Festa del Voto – Sinalunga

Redakcja
Co roku, we wtorek po Wielkanocy, do sanktuarium Matki Bożej Ucieczki (grzeszników) licznie przybywają pielgrzymi z całej Valdichiany, z terenu diecezji, a przede wszystkim z Sinalungi. Doroczne Święto Ślubu, upamiętnia śluby złożone Matce Bożej przez ocalonych, na przestrzeni prawie sześciu wieków, od zarazy, powodzi i trzęsienia ziemi. Jako pierwszy pielgrzym przybywa w tym dniu sam biskup – J.E. Rodolfo Cetoloni ofm, aby oddać cześć Matce Bożej, podziękować za opiekę nad diecezją i całą Valdichianą oraz prosić o dalsze łaski. On też sprawował poranną Eucharystię i na nowo zawierzył lud wierny Maryi.

 
Po południu Mszy św. przewodniczył i wygłosił kolejne płomienne kazanie o. Azariasz Hess ofm z Kurii Generalnej OFM w Rzymie. On też poprowadził procesję dziękczynno-błagalną z sanktuarium do domu opieki dla osób starszych, w którym sprawujemy posługę kapłańską. Następnie, poprzez gaje oliwne, wróciliśmy do sanktuarium, gdzie ojciec nowonarodzonej córki Klary, zawierzył wszystkie rodziny i dzieci opiece Madonny. Na zakończenie o. Azariasz udzielił błogosławieństwa dla dzieci, a całość odpustu zakończyła się wspólnym świętowaniem w refektarzu domu pielgrzyma prowadzonego przez siostry franciszkanki od Chrystusa Króla.
 
W uroczystościach odpustowych brali udział miejscowi proboszczowie oraz współbracia przybyli z sanktuarium św. Antoniego z Chianciano Terme, którym dziękujemy za wszelką pomoc.

W imieniu wspólnoty z Sinalunga – Chryzostom J. Fryc OFM
 
Więcej (zdjęcia) na: www.franciszkanie.net

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda