Home WiadomościArchiwum Bracia Mniejsi: Formacja braci poza granicami kraju

Bracia Mniejsi: Formacja braci poza granicami kraju

Redakcja
W dniach 23 – 27 maja odbyły się Dni Formacji na braci, którzy pracują w klasztorach znajdujących się po za granicami naszego kraju. Bracia ze Szwecji, Austrii oraz Włoch spotkali się w klasztorze w Sinalunga ( Włochy). Na terenie Polski takie dni formacji odbywają się raz na kwartał, jednak z uwagi na to, że bracia nie mogą tak często wyjeżdżać z innych krajów, to dni formacyjne dla braci z zagranicy odbywają się raz do roku i trwają 5 dni.

 
Podczas tych dni mogliśmy nie tylko się razem spotkać, porozmawiać, wymienić doświadczenia i pomysły związane z pracą duszpasterską ale także wysłuchać wykładów o. Macieja Olszewskiego, o. Franciszka Chodkowskiego oraz o. Sergiusza Bałygi. Przy okazji odwiedziliśmy miejsca związane ze świętym naszym Ojcem Franciszkiem.

Te dni formacji były wyrazem tego, że nasza prowincja i bracia pamiętają o tych, którzy pracują po za granicami Ojczyzny. Czasem, niektórzy też myślą, ze praca np. we Włoszech, czy Austrii jest łatwa i przyjemna ale jest ona tak samo trudna i wymagająca jak tu w Polsce. Czasem jest nawet trudniej, bo ma się przeciw sobie władze państwowe.

Być kapłanem w innym kraju wymaga czasem bardzo dużego samozaparcia i poświęcenia oraz sił, dlatego też pokrzepieni wspólnotą braterską, nowymi informacjami, zdobytymi podczas  wykładów i dyskusji oraz z modlitwą na ustach możemy wrócić do swoich krajów niosąc z nową siłą Słowo Pańskie, tam gdzie Pan nas posłał.

Witold Młodkowski OFM
Västerås – Szwecja

Za: www.franciszkanie.net

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda