Home WiadomościArchiwum Bracia Mniejsi Franciszkanie: Muzyczne spotkanie kultur we Wrocławiu

Bracia Mniejsi Franciszkanie: Muzyczne spotkanie kultur we Wrocławiu

Redakcja
"Pax et bonum per musicam"  –  to stałe przesłanie Międzynarodowego Festiwalu Muzyki – Muzycznego Spotkania Kultur we Wrocławiu. Jego VII edycja odbędzie się w dniach 2-6 X w kościele franciszkanów pw. św. Antoniego na Karłowicach. Na jej otwarcie, w sobotę 2 X, odbędzie się koncert Chóru Chłopięcego Filharmonii Wrocławskiej, z udziałem solistów, i Zespołu Instrumentów Dawnych; poprowadzi go Andrzej Kosendiak.

 
Niedzielny koncert (3 X) wypełni muzyka w stylu gospel, a jej wykonawcą będzie zespół Gospel Rain z Lublina, złożony z chóru, solistów i sekcji instrumentalnej. W programie znajdują się bogato zaaranżowane, dynamiczne, wielogłosowe pieśni uwielbienia, a także spokojne, wprowadzające w głębszą modlitwę.

Nie mniej ciekawie zapowiada się recital organowy, który zaprezentuje artystka z Japonii – Kiyomi Higaki, w poniedziałek 4 X.

Wtorkowy (5 X) recital organowy uświetni światowej sławy artysta ze Szwajcarii – Guy Bovet, wygrywając dzieła Roberta Schumanna. Następnego dnia (6 X), poprowadzi on Kurs Interpretacji Muzyki Organowej dla studentów uczelni muzycznych oraz słuchaczy studiów organistowskich we Wrocławiu.

Festiwal uwieńczy koncert finałowy (6 X) – „L’ Dor Wa Dor" (Z pokolenia na pokolenie), w wykonaniu Zespołu Synagogi Berlińskiej (Niemcy). Poprowadzi go Regina Yantian, wykonującą także partie organowe. Jako solistę wystąpi znakomity kantor – Isaac Sheffer, były solista Chóru Filharmonii Izraelskiej i kantor nowojorskich synagog. Zespół zaśpiewa pieśni żydowskie z XIX i XX wieku.

Przed ostatnim koncertem odbędzie się spotkanie dialogu międzyreligijnego: "Asyż we Wrocławiu" – nawiązujący do pokojowych inicjatyw papieża Jana Pawła II, odbywających się w Asyżu, mieście świętych Franciszka i Klary.

Za: www.franciszkanie.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda