Home WiadomościArchiwum Bracia Mniejsi: Konferencja Północnosłowiańska

Bracia Mniejsi: Konferencja Północnosłowiańska

Redakcja
W dniach od 24 do 26 października 2010 odbyło się w Warszawie spotkanie prowincjałów Konferencji Północnosłowiańskiej. Obecni byli prowincjałowie z Czech, Polski, Słowacji, Ukrainy oraz przedstawiciel zarządu Fundacji Rosja Kazachstan o. Bogumił Bednarski OFM. W obradach pod przewodnictwem Prezesa Konferencji o. Czesława Gnieckiego OFM uczestniczył o. Definitor Generalny Ernest Siekierka OFM.

 
Spotkanie dotyczyło aktualnych wydarzeń z źycia Konferencji: przygotowywanego spotkania Konferencji z Zarządem Zakonu w 2012, obchodów 25-lecia „Ducha Asyżu" (27 listopada 2011), omówienia „Progetto Europa OFM", spotkania formacyjnego dla gwardianów oraz propozycji wydania Historii Konferencji Pólnocnosłowiańskiej.

Prowincjałowie wraz z o. Definitorem Ernestem nawiedzili grób bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. W pobliskim sanktuarium odprawiono mszę św. w intencji braci należących do Konferencji.

AJS

Za: www.panewniki.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda