Home WiadomościArchiwum Bracia Mniejsi: Zjazd braci niekapłanów – Cieszyn

Bracia Mniejsi: Zjazd braci niekapłanów – Cieszyn

Redakcja
W dniach od 30 maja do 02 czerwca br. w klasztorze w Cieszynie miało miejsce spotkanie formacyjne braci juniorystów (nie zmierzających do kapłaństwa) Konferencji Północnosłowiańskiej Zakonu Braci Mniejszych. Naszą zakonną prowincję reprezentowało czterech braci: Serafin, Jeremiasz, Zachariasz i Gerard oraz wychowawca o. Sylwester.

Tematem tegorocznego spotkania była komunikacja międzyludzka we wspólnocie zakonnej. Za całość zajęć, które odbywały się w formie warsztatów, odpowiedzialna była p. dr Magdalena Kudełka z Centrum Pomocy Pastoralno-Psychologicznej EXODUS w Katowicach.
Oprócz wykładów bracia mieli okazję zwiedzić Cieszyn i dzielić wspólnotę podczas Eucharystii, na modlitwie i rekreacji. Był to czas poznania i zawiązanie znajomości w duchu św. Franciszka z Asyżu.

Atrakcją warsztatów był wyjazd do pustelni franciszkańskiej
w Jaworzynce (przy granicy polsko-czesko-słowackiej).
Mamy nadzieję, że czas spędzony w klasztorze w Cieszynie, spotkania tam prowadzone, przyniosą dobre owoce w postaci pozytywnych relacji braterskich.

Sylwester Brzeziński OFM z wychowankami

Za: www.franciszkanie.net.

 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda