Home WiadomościArchiwum Chrystusowcy: Maraton powołaniowy

Chrystusowcy: Maraton powołaniowy

Redakcja
Świadomi, że słowa Pana Jezusa: «Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo» (Łk 10, 2) są ciągle aktualne Towarzystwo Chrystusowe od kilku lat organizuje na swoich parafiach w Polsce tzw. „Maraton powołaniowy” – intensywną modlitwę o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

 
Tegoroczny cykl odbędzie się w dniach od 4 maja do 2 czerwca 2011 r. i obejmie wszystkie domy zakonne i wspólnoty parafialne prowadzone przez chrystusowców w Polsce oraz domy formacyjne: seminarium i nowicjat. Dzień modlitwy o nowe powołania zorganizują także współbracia posługujący w parafiach należących do tzw. Delegatury Wschodniej.

Główne punkty wyznaczonego danej wspólnocie dnia modlitwy to Msza Święta w intencji powołań, adoracja Najświętszego Sakramentu, katecheza w szkołach o pracy chrystusowców wśród Polonii świata. Podobnie jak przed rokiem fizycznym znakiem łączącym wspólnoty podejmujące modlitwę będzie wędrująca księga modlących się o nowych kapłanów oraz ikona Jezusa – Baranka Ofiarnego (Pasterza, który oddał życie za swoje owce). Kończąca adorację wspólnota przekaże te znaki kolejnej parafii.

Papież Benedykt XVI na tegoroczne dni modlitw o powołania napisał m.in.: „Wzywajmy w sposób ufny i wytrwały pomocy Dziewicy Maryi, aby na wzór Jej przyjęcia Bożego planu zbawienia oraz mocą Jej wstawiennictwa rozszerzała się w każdej wspólnocie gotowość do powiedzenia „tak" Panu, który powołuje ciągle nowych robotników na swoje żniwo."

Zapraszamy wszystkich do włączenia się w to modlitewne wołanie do Pana, „aby braciom naszym za granicą nie zabrakło dobrych pasterzy".

Za: www.chrystusowcy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda