Home WiadomościArchiwum Chrystusowcy: Odpowiedź na ofertę świąteczną

Chrystusowcy: Odpowiedź na ofertę świąteczną

Redakcja
W związku z otrzymaną od jednego z wydawnictw ofertą bożonarodzeniową przełożony generalny Towarzystwa Chrystusowego i przewodniczący Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich ks. Tomasz Sielicki wystosował odpowiedź następującej treści: 

 
 
 
Szanowni Państwo!

Z przykrością stwierdzam, że Państwa tzw. kartki bożonarodzeniowe, choć ładne z estetycznego punktu widzenia, w rzeczywistości niewiele mają wspólnego z chrześcijańskim świętem Narodzenia Chrystusa. Ubolewam, że prawdopodobnie dla jakiejś dziwnej "poprawności" nie mieli Państwo odwagi używać symboliki jednoznacznie religijnej i nawiązującej do wydarzenia, które dało początek temu wielkiemu i pięknemu Świętu.

Nie mam najmniejszej intencji sprawiania trudności ekonomicznych Państwa drukarni i wydawnictwu – ufam, że moja uwaga pomoże w przygotowaniu właściwszej oferty w kolejnych sezonach przedświątecznych. Chętnie posłużę radą, a po łaskawym uwzględnieniu moich zastrzeżeń i sugestii będę miał przyjemność z czystym sumieniem poprzeć w środowisku ludzi wierzących Państwa publikacje.

W tym konkretnym przypadku Państwa oferta przesłana e-mailem (…) posłuży mi jako przypomnienie, by rozesłać do wszystkich osób i instytucji kościelnych, z którymi mam do czynienia, przypomnienia i zachęty, by korzystać i posługiwać się chrześcijańskimi (tzn. zawierającymi chrześcijańską symbolikę) kartkami świątecznymi.

Z poważaniem i zachętą do rewizji linii wydawniczej
oraz z życzeniem powodzenia w działalności gospodarczej

ks. Tomasz Sielicki SChr
Przełożony Generalny
Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej
Przewodniczący Konferencji
Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce

Za: www.chrystusowcy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda