Home WiadomościArchiwum Chrystusowcy: Postępy w procesie beatyfikacyjnym o. Ignacego Posadzego

Chrystusowcy: Postępy w procesie beatyfikacyjnym o. Ignacego Posadzego

Redakcja
Postulator procesu beatyfikacyjnego Współzałożyciela Towarzystwa Chrystusowego – Sługi Bożego o. Ignacego Posadzego, ks. Tomasz Porzycki TChr poinformował, że 7 lipca br. został wystawiony przez Kongregację Spraw Kanonizacyjnych dekret ważności akt postępowania diecezjalnego procesu o. Ignacego.


Jest to ważny moment w procesie beatyfikacyjnym, gdyż kończy on żmudny okres sprawdzania i ewentualnego uzupełniania przesłanych do Kongregacji akt. W przypadku procesu o. Ignacego prace na tym etapie trwały od listopada 2009 r. Kolejnym  krokiem  w  procesie będzie wyznaczenie przez Kongregację tzw. relatora, który będzie czuwał nad pisaniem Positio super virtutibus.

Członkowie Ośrodka Postulatorskiego proszą w dalszym ciągu wszystkich o modlitwę o pomyślny dalszy przebieg prac procesowych, jak również  zachęcają  do  modlitwy  w różnych intencjach za przyczyną Sługi Bożego o. Ignacego. Do sfinalizowania bowiem procesu potrzebny jest także cud.

Zapraszamy na stronę internetową poświęconą o. Ignacemu.

Za: www.serwis.chrystusowcy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda