Home WiadomościArchiwum Chrystusowcy: Spotkanie przełożonych i wychowawców w Domu Głównym

Chrystusowcy: Spotkanie przełożonych i wychowawców w Domu Głównym

Redakcja
W środę 27 kwietnia w Domu Głównym Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu rozpoczął się doroczny dwudniowy zjazd przełożonych i wychowawców Towarzystwa Chrystusowego w części obejmującej Polskę. W formacyjnym spotkaniu biorą udział członkowie zarządu i rady generalnej Zgromadzenia, przełożeni domów zakonnych i proboszczowie parafii, wychowawcy i wykładowcy seminarium i nowicjatu.

 
Tegoroczne spotkanie poświęcone jest liturgii i odbywa się pod hasłem „Ars celebrandi – ars praesidendi”. Wprowadzający w problematykę referat „Jak dziś rozumieć liturgię?” przedstawił ks. dr Jan Hadalski TChr. Następnie głos zabrał ks. prof. dr hab. Kazimierz Lijka OMI omawiając temat „Liturgia jako ars celebrandi”. Trzeci referat w sesji przedpołudniowej wygłosił ks. dr Henryk Nadrowski na temat „Usytuowanie center funkcji w przestrzeni sprawowania liturgii”. Po południu odbyły się jeszcze dwa referaty: o. prof. dra hab. Adama Sikory OFM – „Przesłanie adhortacji apostolskiej Benedykta XVI „Verbum Domini” oraz ks. dra Mariusza Białkowskiego – „Śpiew i muzyka w sprawowaniu liturgii”. Wypełniony bogato treścią dzień zwieńczyła uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem i z homilią przełożonego generalnego ks. Tomasza Sielickiego. W czwartek przewidziany jest wykład ks. prof. Bogusława Nadolskiego TChr – „Wskazania trzeciego wydania OWMR i Episkopatu Polski po jego ogłoszeniu” oraz spotkanie z ks. Generałem.
 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda