Home WiadomościArchiwum Dębowiec: Młodzi pomogli rodzinie pogorzelców z Tylawy

Dębowiec: Młodzi pomogli rodzinie pogorzelców z Tylawy

Redakcja
Dnia 14 lipca 2011 roku Misjonarze Saletyni ks. Maciej Kucharzyk MS i ks. Piotr Szweda MS, współorganizatorzy MSSM zawieźli rodzinie pogorzelców z Tylawy – Rosalinie i Jarosławowi Barnasiom – ofiarę 7 tys. zł zebraną podczas jednej z Eucharystii w czasie zakończonego w sobotę XXIV Międzynarodowego Saletyńskiego Spotkania Młodych w Dębowcu.

 

Zgromadzone środki są wielkim darem serca młodych ponad 2600 uczestników Saletyńskiego Spotkania ogromnie wzruszonych historią rodziny Barnasiów. W jedną noc ta pięcioosobowa rodzina z Tylawy na Dukielszczyźnie straciła dorobek całego życia. Przez jedenaście lat budowali mały dom. Pożar wybuchł zaledwie kilka tygodni po tym, jak się wprowadzili. Zdążyli uciec, ale nie zdołali niczego uratować z płomieni. Patrzyli bezradnie jak ogień zabiera im bezpowrotnie wszystko co mieli… Ocalili jednak marzenia, że uda się im odbudować dom…

Dodatkową inspiracją do zorganizowania tej spontanicznej pomocy była informacja organizatorów Spotkania o sytuacji rodziny oraz projekcja filmu o działalności Fundusz Pomocy Dzieciom i Młodzieży im. Matki Bożej z La Salette. Fundusz już od kilku miesięcy pomaga rodzinie pogorzelców w ramach swojej statutowej działalności.

Na konto Funduszu wciąż można wpłacać darowizny – z dopiskiem dla rodziny Barnaś. Nie zostawiajmy ich samych w potrzebie! Liczy się każdy, najskromniejszy nawet datek.

Fundusz Pomocy Dzieciom i Młodzieży im. Matki Bożej z La Salette
ul. Tuwima 5
34-500 Zakopane
Bank Pekao SA 12 1240 1587 1111 0000 0816 4322
Tytuł przelewu: dla rodziny Barnaś

 
ks. Piotr Szweda MS
rzecznik Prowincji

Za: www.saletyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda