Home WiadomościArchiwum Dębowiec: Zakończyło się Spotkanie Młodych

Dębowiec: Zakończyło się Spotkanie Młodych

Redakcja
W sobotę, dnia 9 lipca 2011 roku w Dębowcu k. Jasła zakończyło się XXIV Międzynarodowe Saletyńskie Spotkanie Młodych, którego hasłem było – Zagubieni w sieci. W spotkaniu uczestniczyło ponad 2600 osób z Polski, Czech, Słowacji, Ukrainy i Niemiec, ponad 70 kapłanów diecezjalnych i zakonnych oraz 50 sióstr zakonnych.

 
Podczas ostatniej konferencji podsumowano rozważania minionych sześciu dni, a potem była uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem przełożonego Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów – ks. Władysława Pasiuta MS. Nie zabrakło również i łez rozstania.

Saletyńsie Spotkanie Młodych przyciąga rzesze młodych ludzi niesamowitą atmosferą. Tegoroczne Spotkanie miało na celu zaprosić uczestników do refleksji nad tematem mediów. Zaproszeni goście, codzienna Eucharystia, spowiedź i koncerty pomagały młodzieży przeżywać ten czas zgodnie z jego hasłem. Ostatniego dnia konferencję wygłosiła Małgorzata Więczkowska – pedagog zajmujący się wpływem mediów na życie młodych ludzi. Pani Więczowska przedstawiła sposoby manipulacji medialnej, wskazała na zagrożenia czyhające na młodzież w wirtualnym świecie.

W czasie Eucharystii słowo na drogę wygłosił ks. Andrzej Szklarski MS z Mysłowic, zachęcając uczestników do dawania świadectwa bycia członkami Kościoła w swoich środowiskach. Podziękowania, radość z przeżytego czasu i smutek pożegnań były treścią ostatnich chwil XXIV MSSM.

Biuro Prasowe MSSM

Za: www.saletyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda