Home WiadomościArchiwum Diecezjalny dzień młodzieży w Oggersheim

Diecezjalny dzień młodzieży w Oggersheim

Redakcja
„Kto na własnej skórze mógł doświadzyć entuzjazmu młodych ludzi pod wpływem muzyki franciszkańskiego zespołu charyzmatycznego Spe salvi, ten na pewno poczuł atmosfere Odnowy w Kościele. Młodzież reagowała spontanicznie na nowe pieśni kościelne, wstawała, klaskała w dłonie i wspólnie śpiewała…”

Taki komentarz umieściła jedna z regionalnych gazet w Mannheim po niedzielnym (niedziela palmowa 5 kwietnia) diecezjalnym spotkaniu młodych, które poraz drugi odbyło się w Oggersheim. Franciszkanie podjęli się trudu jego organizacji. Tematem spotkania była „Nasza nadzieja złożona w Bogu”.

Na spotkanie zaproszono honorowych gości: ordynariusza diecezji Speyer – księdza biskupa Karla Heinza Wiesemanna oraz panią Prezydent Miasta Ludwigshafen dr Evę Lohse.

Jednym z punktów programu był talkshow z zaproszonymi gośćmi. Ponad 400 osób zgromadzonych na spotkaniu żywo reagowało na wypowiedzi księdza biskupa i pani prezydent. Prowadząca spotkanie, moderatorka radiowa znanej młodzieżowej stacji BigFm, Jadranka Celik, kilkakrotnie zachęcała młodzież do zadawania pytań. Powstała atmosfera otwartości i szczerości rościągnęła się na dalsze części spotkania.

Ksiądz biskup chętnie przeszedł ze sceny do indywidualnych rozmów ze zgromadzoną młodzieżą. Pod wieczór odbyły się uroczyste nieszpory, w trakcie których ksiądz biskup w akcie zawierzenia oddał Matce Bożej młodzież diecezji. Po nieszporach była jeszcze możliwość wzięcia udziału w koncercie.

Ksiądz biskup podziękował wspólnocie za organizację tego spotkania i wyraził nadzieję, że młodzież będzie aktywnie go wspierać na drodze odnowy Kościoła w diecezji.


SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda