Dominikanie: Akcja „Zbieramy pieniądze na karetkę dla Afryki” zakończona

Blisko 116 tysięcy złotych zebrano podczas akcji „Zbieramy pieniądze na karetkę dla Afryki”, prowadzonej przez dominikański Sekretariat Misyjny. Zebrane datki, za pośrednictwem MIVA – Polska zostały przeznaczone na zakup karetki dla Szpitala św. Wincentego a Paulo w Dschang w zachodnim Kamerunie.

 
W 2007 roku powstał projekt zakupu karetki dla misji w Kamerunie. Do pracy w tym miejscu przygotowywał się jeden z naszych ojców, który jest lekarzem. Niestety, jego wyjazd nie doszedł do skutku, dlatego też pieniądze, za pośrednictwem MIVA – Polska, zostały przeznaczone na zakup karetki dla Szpitala św. Wincentego a Paulo w Dschang (w zachodnim Kamerunie) na terenie diecezji Bafoussam. Jest to pierwszy katolicki szpital w tej diecezji. Począwszy od roku 2002 ośrodek ten prowadzi 6 oddziałów: położniczy, chirurgiczny, wewnętrzny, okulistyczny, pediatryczny oraz odział chorób przewlekłych (opiekujący się przede wszystkim pacjentami z gruźlicą i AIDS). Do ośrodka zgłasza się bardzo wielu ludzi, tylko w 2008 roku do szpitala przyjęto ok. 24 tys. pacjentów. Szpitalem tym opiekują się siostry ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo.

W czasie trwania akcji udało nam się zebrać prawie 116 tysięcy złotych. Za wszystkie ofiary serdecznie dziękujemy i obiecujemy modlitwę w intencji ofiarodawców.

AH

Za: www.dominikanie.pl