Home WiadomościArchiwum Dominikanie: “W drodze” z poradnikiem dla narzeczonych

Dominikanie: “W drodze” z poradnikiem dla narzeczonych

Redakcja
Kiedy założyć rodzinę? Kiedy mieć dzieci? I jak się kłócić w małżeństwie? Na te i wiele innych pytań można znaleźć odpowiedź w specjalnym dodatku „W drodze do ołtarza”, który od październikowego numeru zamieszcza dominikański miesięcznik „W drodze”.

 
„Przez najbliższe dziewięć miesięcy będziemy pisali o sprawach ważnych dla tych, którzy przygotowują się do zawarcia sakramentu małżeństwa. Będzie więc można przeczytać o tym, czym jest sakrament małżeństwa, o słynnych kartkach do spowiedzi, metodach naturalnych i antykoncepcji, dobrej kłótni, a także o budowaniu męskości i kobiecości w związku" – pisze we wstępie redaktor naczelny „W drodze", o. Roman Bielecki.

Radami na powyższe tematy służyć będą dominikanie: o. Maciej Soszyński i o. Łukasz Kubiak. W znalezieniu odpowiedzi na nurtujące narzeczonych pytania zakonnikom pomogą zaproponowani przez nich specjaliści.

W pierwszym odcinku cyklu dominikanie poruszają problem podjęcia decyzji o zawarciu małżeństwa. Na pytanie, kiedy jest najlepszy moment na założenie rodziny, o. Soszyński odpowiada: „Wtedy, kiedy dwoje ludzi jest w stanie przyjąć na siebie wszystkie zobowiązania i okoliczności, jakie niesie w sobie ten sakrament. Niestety, nie zawsze tak jest".

„Ja na pytanie: «Kiedy?», odpowiedziałbym, że wtedy, kiedy dwoje ludzi może się nazwać dorosłymi, czyli kiedy potrafią funkcjonować odrębnie – nie tylko para, ale każdy z osobna" – wyjaśnia o. Kubiak. I dodaje: „Dorosłość to chwila, kiedy wiem, że mam dużo do dania drugiej osobie, ale też dużo do wzięcia. To również danie sobie prawa do popełniania błędów i przyjmowania za nie odpowiedzialności".

„Tak. I nie ma znaczenia czy ktoś ma 20, 25 czy 30 lat. Ważna jest gotowość do życia w związku, w rodzinie, a co za tym idzie do bycia nie tylko żoną czy mężem, ale także matką czy ojcem" – podsumowuje o. Soszyński.

Za: www.dominikanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda