Home WiadomościArchiwum Duchacka Grupa Czerwona na pątniczym szlaku

Duchacka Grupa Czerwona na pątniczym szlaku

Redakcja

21. lipca przed tron Jasnogórskiej Pani wyruszyło w diecezjalnej pieszej pielgrzymce z Bydgoszczy siedem grup. Wśród nich Grupa Czerwona, w której pielgrzymuje ponad 50 osób pod przewodnictwem ojca Marka Karczewskiego CSSp.

Pielgrzymują w niej misjonarze przebywający na urlopie w Polsce, współbracia z zagranicy i osoby świeckie. W tym roku po raz kolejny zaznaczył swoją obecność na pątniczym szlaku o. Maciej Sierzputowski CSSp – obecnie pracujący we Włoszech wraz dwiema osobami. Pielgrzymów odwiedzi też ojciec Marek Myśliński CSSp wraz z klerykiem z Senegalu, gdzie obecnie pracuje.

Zanim pielgrzymi wyszli na pątniczy szlak, gdzie będą uczyli stawać się uczniami Chrystusa według tegorocznego hasła, zgromadzili się na mszy świętej w Katedrze. Na Jasną Górę w tym roku z pielgrzymami wędruje także krzyż Jana Pawła II, który towarzyszył mu podczas ostatniej Drogi Krzyżowej w Koloseum. Do Częstochowy dotrą 31 lipca.

za: www.duchacze.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda