Home WiadomościArchiwum Film dokumentalny o “Fioretti”

Film dokumentalny o “Fioretti”

Redakcja

W Wielką Sobotę Telewizja Polska wyemitowała film dokumentalny o franciszkańskim zespole muzycznym „Fioretti”. Od Wielkiej Nocy można go zobaczyć na stronie internetowej TVP Kraków: http://ww2.tvp.pl/8979,20080323682354.strona

W dwudziestominutowym reportażu telewizyjnym Włodzimierz Czwartosz pokazuje historię jednego z muzyków br. dk. Piotra Dąbka. Jak rozwijała się jego pasja i jakie wydała owoce. Jak wygląda codzienne życie kleryka za klasztornym murem przy Franciszkańskiej 4 w Krakowie.

W zamyśle autora programu jest pokazanie współczesnemu widzowi, że zakon nie zabija talentów, ale pozwala je zintensyfikować.
Reportaż prezentuje różne gatunki muzyczne, jakie grają młodzi franciszkańscy artyści. Program przeplatany jest wierszami innego zakonnika – o. Andrzeja Zająca, przełożonego klasztoru. Poeta czyta własną twórczość na klasztornych krużgankach.

To już drugi reportaż o franciszkańskim zespole „Fioretti” zrealizowany w ostatnim czasie przez regionalny ośrodek Telewizji Polskiej w Krakowie. W tym roku mija 40. rocznica powstania zespołu.

jms

    z serwisu informacyjnego franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda