Home WiadomościArchiwum Franciszkanie: Bł. Jan Duns Szkot w Niepokalanowie

Franciszkanie: Bł. Jan Duns Szkot w Niepokalanowie

Redakcja
091020a2.jpg Wkład bł. Jana Dunsa Szkota w wyjaśnianie prawdy o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny to temat międzynarodowej konferencji naukowej, która odbyła się 16 października br. w Niepokalanowie.
Osobę błogosławionego przybliżył o. prof. Edward Iwo Zieliński OFMConv, kierownik katedry wiedzy o kulturze średniowiecznej na Wydziale Filozofii KUL, zaś uzasadnienie Niepokalanego Poczęcia NMP według bł. Jana Dunsa Szkota wyłożył o. prof. Stefano Cecchin, franciszkanin z Papieskiego Uniwersytetu Antonianum z Rzymu.

Nie zabrakło też przytoczenia stanowiska św. Maksymiliana, który kontynuował myśl średniowiecznego błogosławionego – o tym mówił jezuita o. prof. Jacek Bolewski.

Spotkanie zakończyło się dyskusją panelową o współczesnym znaczeniu prawdy o Niepokalanym Poczęciu Maryi. Zauważmy, że klasztor w Niepokalanowie jest miejscem promocji tego dogmatu.

091020a1.jpg 

Organizatorami międzynarodowej konferencji naukowej byli: Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Klasztor oo. Franciszkanów w Niepokalanowie.

W czasie konferencji został poświęcony Instytut Studiów
Mariologicznych "Kolbianum" w Niepokalanowie. Jest to nowa inicjatywa
franciszkanów. Instytut będzie kształcił studentów w zakresie studiów
podyplomowych i doktoranckich w kierunku popularyzacji myśli
mariologicznej św. Maksymiliana Kolbego.

o. Marek Wódka OFMConv, Radio Niepokalanów

Za: www.franciszkanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda