Home WiadomościArchiwum Franciszkanie – Boryspol: Ekumeniczna Droga Krzyżowa

Franciszkanie – Boryspol: Ekumeniczna Droga Krzyżowa

Redakcja
W tym roku odbyła się pierwsza w historii Boryspola droga krzyżowa ulicami miasta. Do złożenia świadectwa wyznawanej wiary w Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego franciszkanie zaprosili chrześcijan wszystkich konfesji. Organizacyjną stroną tego przedsięwzięcia zajął się przełożony franciszkańskiej wspólnoty w Boryspolu, o. Andrzej Wanat.

 
Trasa drogi krzyżowej przebiegała wzdłuż głównej ulicy miasta. Słowo Boże mocno wybrzmiało w naszym mieście. Uczestników było niewielu (ok. 70 osób), i dlatego mogli poczuć się jak prawdziwy zaczyn na bezkresnej przestrzeni beznadziei i moralnej biedy.

Bardzo wielu ciekawskich przystawało i ze zdumieniem przyglądali się tej niecodziennej "atrakcji". Niewielu z nich wiedziało na co patrzą ich oczy. Niektórzy spontanicznie przyłączali się do idącej z krzyżem procesji.

W odpowiedzi na zaproszenie na nabożeństwo przybyli przedstawiciele Kościoła Prawosławnego Kijowskiego Patriarchatu. Przy ostatniej stacji wysłuchaliśmy fragmentu przemówienia Sługi Bożego Jana Pawła II skierowanego do narodu ukraińskiego. Ogromnie trudna, wręcz patologiczna sytuacja ogromnej większości rodzin mieszkających w Boryspolu zainspirowała twórców rozważań do nawiązania do tej właśnie tematyki. Wielu parafian i przypadkowych gapiów było mocno poruszonych ich treścią.

Br. Paweł Odój

Za: www.zakonfranciszkanow.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda