Home WiadomościArchiwum Franciszkanie – Chęciny: “Wybrałem życie”

Franciszkanie – Chęciny: “Wybrałem życie”

Redakcja
.

 
Hostel jest miejscem, do którego trafiają osoby po ukończonej terapii podstawowej w zakresie uzależnień alkoholowych. Nie jest to konieczne ani obowiązkowe, ale dla wielu leczących się, jest to jedyna możliwość, by nie powrócić do toksycznego środowiska nałogu. Podczas pobytu osoba samodzielnie planuje dzień i uczy się samoobsługi oraz samodzielności dotyczącej utrzymania siebie: robienia zakupów, gotowania, sprzątania, prania, zarządzania posiadanymi finansami, poszukiwania i podejmowania pracy zarobkowej. Wszystkie te czynności nierzadko zupełnie zanikają, gdy wchodzi się w uzależnienie, pobyt w hostelu daje czas, by to zmienić.

Poza tym dla każdego z pacjentów indywidualnie przygotowywana jest terapia pogłębiona. Prowadzone są warsztaty i różnorakie zajęcia. Kadrę stanowią: psycholog i specjalista terapii uzależnień, trzech specjalistów terapii uzależnień w trakcie specjalizacji oraz kadra pomocnicza. Ośrodek franciszkański służy również wszystkim tym, którzy poszukują swojej relacji z Bogiem. Placówka ma podpisany kontrakt z NFZ.

Połaniec leży na malowniczym szlaku kupieckim między Krakowem a Sandomierzem. Hostel tworzą dwa budynki ciągle rozbudowywane, modernizowane i nowocześnie doposażone. Otacza je ogród, którym zajmują się pensjonariusze.

ed

OGLĄDAJ REPORTAŻ NA YOUTUBE.COM

Zobacz także: www.terapia.franciszkanie.pl

Za: www.zakonfranciszkanow.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda