Home WiadomościArchiwum Franciszkanie – Limuru: poświęcenie Domu Dziecka

Franciszkanie – Limuru: poświęcenie Domu Dziecka

Redakcja
8 grudnia 2010 r, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, odbyła się w Limuru (Kenia) uroczystość poświęcenia i oddania do użytku nowego skrzydła Domu Dziecka dla dziewcząt imienia św. Antoniego (St. Anthony Children’s Home).

 
Opiekę duchową i materialną nad Domem – m.in. przez akcję adopcji na odległość – sprawują Franciszkanie z Kustodii prowincjalnej św. Franciszka z Asyżu w Kenii, natomiast bezpośrednią opiekę nad dziewczętami przebywającymi w Domu – aktualnie jest ich 60 w wieku od 2 do 18 lat – sprawują Siostry ze Zgromadzenia Córek Najświętszego Serca.

Wybudowanie nowego skrzydła możliwe było dzięki pomocy finansowej Franciszkanów z Kustodii Asyskiej. Wyposażenie zaś domu umożliwiła pomoc finansowa Ambasady Polskiej w Kenii. Mszy św. w języku swahili przewodniczył o. Tadeusz Świątkowski, asystent generalny AFCOF. W ceremonii uczestniczyli również m.in. o. Egidio Canil, wikariusz Kustodii generalnej Świętego Klasztoru Asyskiego, Jej Ekscelencja pani Anna Grupińska, Ambasador Polski w Kenii, o. Tadeusz Brzozowski, kustosz Kustodii w Kenii, o. Mariusz Fałkowski, wikariusz prowincji, o. Piotr Łotysz, sekretarz prowincji, bracia z klasztoru w Limuru na czele z gwardianem o. Joseph Kimani Kuira, o. Arkadiusz Kukałowicz, odpowiedzialny za akcję adopcji na odległość w Kustodii, bracia z klasztorów w Nairobi i Subukia oraz Siostry ze Zgromadzenie Córek Najświętszego Serca na czele z przełożoną prowincjalną s. Lucy Mbuthia i przełożoną miejscową s. Regina Mueni.

o. Piotr Łotysz OFMConv

Więcej na: www.franciszkanie.gdansk.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda