Home WiadomościArchiwum Franciszkanie: Misjonarze – słudzy i wybrańcy Boży

Franciszkanie: Misjonarze – słudzy i wybrańcy Boży

Redakcja
Jak co roku, w drugi weekend stycznia w Krakowie odbyło się spotkanie opłatkowe rodzin misjonarzy z krakowskiej prowincji franciszkanów.
Asystent prowincjała ds. misji o. Zbigniew Świerczek OFMConv mówi, że dwudniowe zjazdy mają charakter integracyjny, informacyjny i modlitewny. W tym roku za pomocą slajdów poprowadził zebranych po klasztorach w Paragwaju, Peru i Boliwii.

 
O. Piotr Kyć OFMConv z sekretariatu misyjnego podczas sobotniej Eucharystii powiedział, że franciszkańscy misjonarze, idąc za przykładem Jezusa, w dalekich krajach świata zaspakajają różne ludzkie głody, w pierwszej kolejności głód Słowa Bożego.

Z rodzicami i rodzeństwem misjonarzy w niedzielę spotkał się prowincjał franciszkanów. O. Jarosław Zachariasz OFMConv parafrazując słowa Izajasza, misjonarzy nazwał sługami, których Pan podtrzymuje, wybranymi, w których Bóg ma upodobanie.

Mówił o wielkiej ofierze, jaką na co dzień składają z siebie Bogu i ludziom. Dlatego prosił dla nich o wsparcie modlitewne. "Oni są tam po to, aby ludzie, którzy tam są, zostali zbawieni, aby mieli życie wieczne. Chodzi o sprawę życia i śmierci" – spointował.

Przełożony prowincji zauważył, że również rodzice i rodzeństwo misjonarzy złożyli Kościołowi i zakonowi ofiarę, dar ze swoich synów i braci, za który szczerze podziękował.

Krakowska prowincja franciszkanów św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię prowadzi misje w Boliwii, Peru, Paragwaju i Ugandzie. Ponadto bracia pracują na terenach byłego Związku Radzieckiego: w Rosji, na Ukrainie i w Uzbekistanie.

jms

Na zdjęciu, uczestnicy spotkania rodzin misjonarzy z krakowskiej prowincji franciszkanów, 8 stycznia br. / fot. sure

Za: www.franciszkanie.pl

 

Zwyczajem dorocznym dniach 8-9 stycznia 2011 r. w Domu Świętego Maksymiliana w Gdańsku odbyło się spotkanie opłatkowe rodzin misjonarzy. W tym roku upłynęło ono pod znakiem tragicznej śmierci ojca Mirosława Karczewskiego zamordowanego miesiąc i dwa dni przed spotkaniem. Wśród gości było obecne jego rodzeństwo i przyjaciele. Były reprezentowane także rodziny brata Roberta Kozielskiego (Kenia), ojca Tadeusza Brzozowskiego (Kenia), ojca Mirosława Dubieli (Ekwador) i ojca Pawła Bloka (Kazachstan).

Podczas spotkania zostały pokazane dwa filmy o Mirku oraz film o naszym sanktuarium w Subukii.

Życzenia złożył Minister Prowincjalny o. Adam Kalinowski. On też przewodniczył niedzielnej Eucharystii, na której Słowo Boże wygłosił o. Kazimierz Brzozowski. O. Piotr Łotysz pokazał zdjęcia z życia naszych Braci w Kenii i opowiedział o ich pracy.

Wszystkich naszych braci posługujących na misjach polecamy życzliwej modlitwie. 
 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda