Home WiadomościArchiwum Franciszkanie – Radomsko: Rodzinny Festyn Misyjny

Franciszkanie – Radomsko: Rodzinny Festyn Misyjny

Redakcja
Przyklasztorny ogród u franciszkanów w Radomsku ożył tysiącem egzotycznych barw i dźwięków, w niedzielne popołudnie 29 maja br. Odbywał się tam pierwszy Rodzinny Festyn Misyjny.
Pod hasłem "Ze świętym Maksymilianem poznajemy misje krakowskich franciszkanów", uczestnicy imprezy mogli lepiej poznawać pracę misyjną, słuchając zakonników, którzy byli duszpasterzami w Ameryce Południowej: o. Ryszarda Jarmuża OFMConv i o. Zbigniewa Świerczka OFMConv.

Warunki i specyfikę pracy na tym kontynencie przybliżyły także siostry sercanki: pracująca w Boliwii s. Anna Kurzysz oraz s. Rita Kurdziel – misjonarka z Jamajki. Na festyn przybyły również rodowite Boliwijki – sercanki: s. Wiktoria i s. Margarita.

Wszyscy mogli się uczyć boliwijskich pieśni, poznawać południowoamerykańską kulturę i tradycję, zrobić sobie zdjęcie w ludowym stroju boliwijskim czy kupić ręcznie robione, oryginalne pamiątki z Ameryki Południowej.

Podczas festynu występowały dzieci i młodzież radomszczańskich szkół, przedszkoli i kół misyjnych. Grupy zaprezentowały egzotyczne tańce, a jedna ze szkół w krótkiej inscenizacji przedstawiały historię męczeńskiej śmierci franciszkańskich misjonarzy w Peru – o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka.

Dużym zainteresowaniem wśród uczestników festynu cieszył się kiermasz ciast pt. "Pochwal się swoją szarlotką", z którego dochód przeznaczony został na potrzeby franciszkańskich misji. Atrakcją dla dorosłych był grill i ognisko, a dla dzieci boisko i plac zabaw.

Rodzinny Festyn Misyjny we współpracy z krakowskim Sekretariatem ds. Animacji Misyjnej Prowincji św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię przygotowali franciszkanie z Radomska i grupa misyjna działająca przy tamtejszym klasztorze.

Agnieszka Kozłowska, Radomsko / red.

Więcej (zdjęcia) na: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda