Home WiadomościArchiwum Hiszpania: dzień modlitw w intencji życia kontemplacyjnego

Hiszpania: dzień modlitw w intencji życia kontemplacyjnego

Redakcja
„Lectio divina drogą światła” – pod takim hasłem Kościół w Hiszpanii obchodzi dzień modlitw w intencji życia kontemplacyjnego „Pro orantibus”. W Hiszpanii jest ok. 14 tysięcy mnichów i mniszek.
Modlitwa w intencji tych, którzy wybrali życie kontemplacyjne, jest „wyrazem uznania, szacunku i wdzięczności wobec tego, co reprezentują, oraz bogatego dziedzictwa duchowego ich instytutów w Kościele” – czytamy w okolicznościowym przesłaniu Konferencji Episkopatu Hiszpanii.

„Chrystus nazywa siebie Drogą, która prowadzi do Ojca, i prawdziwym Światłem, które oświeca każdego, kto przychodzi na ten świat. Jeśli Chrystus jest Słowem Bożym, które stało się ciałem, i Światłem, które przyświeca naszym krokom, to samo Słowo jest drogą światłości, którą możemy przejść na kartach Pisma Świętego prowadzeni przez Ducha”. Lectio divina jest nie tylko poszukiwaniem Boga przez lekturę Biblii, ale także „ożywianiem naszej wiary i oświecaniem naszej egzystencji” – czytamy w przesłaniu.

Z powodu braku powołań trwa proces łączenia instytutów i wspólnot. Sprowadzanie powołań z Ameryki Łacińskiej i Azji nie tylko nie było dobrym rozwiązaniem, ale wręcz stworzyło wiele problemów.

M. Raczkiewicz CSsR, Madryt

Za: Radio Watykańskie.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda