Home WiadomościArchiwum Hiszpania: misjonarze z archidiecezji madryckiej na świecie

Hiszpania: misjonarze z archidiecezji madryckiej na świecie

Redakcja
Aktualnie z archidiecezji madryckiej pochodzi 1261 misjonarzy i misjonarek. Pracują w 91 krajach na pięciu kontynentach. Należą do 158 zgromadzeń zakonnych oraz do kleru diecezjalnego.

 
Ponad 650 misjonarek należy do 104 zgromadzeń zakonnych, z czego pięć to zakony klauzurowe. Z kolei ok. 500 misjonarzy pochodzi z 54 zgromadzeń zakonnych, a blisko 100 kapłanów to kler diecezjalny.

Najwięcej misjonarzy z Madrytu pracuje w Ameryce Łacińskiej (887), głównie w Peru, Wenezueli, Chile i Kolumbii. Na kontynencie afrykańskim pracują w 33 krajach, przede wszystkim w Demokratycznej Republice Konga, Angoli, Gwinei i Mozambiku. Blisko 100 misjonarzy przebywa w Azji, szczególnie w Japonii, na Filipinach i w Indiach. Madryccy misjonarze pracują także w 18 krajach Europy (58), w tym również w Polsce.

Pomimo braku powołań każdego roku wyjeżdża na misje kilkunastu misjonarzy. Łącznie za granicą pracuje ponad 16 tys. hiszpańskich misjonarzy i misjonarek.

M. Raczkiewicz CSsR, Madryt

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda