Home WiadomościArchiwum Jak żyć Słowem Bożym na co dzień?

Jak żyć Słowem Bożym na co dzień?

Redakcja

Celebracja niedzielnej Eucharystii zakończyła trwającą od piątkowego popołudnia sesję „Jak żyć Słowem Bożym na co dzień?”. Stanowi ona pierwszą część Szkoły Modlitwy Słowem Bożym organizowanej w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów.

Sesja weekendowa „Jak żyć Słowem Bożym na co dzień?” w krakowskim Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów odbyła się już po raz trzynasty. W dniach 23-25 stycznia 2009 r. uczestniczyło w niej ponad 200 osób: małżeństwa, osoby samotne, młodzież, ludzie o różnym przekroju wiekowym, osoby konsekrowane i kapłani.

Uczestnicy zostali zaproszeni do wejścia w czas ciszy milczenia i osobistej modlitwy trwający od piątkowego wieczoru do niedzielnego poranka. Wysłuchali sześciu poświęconych tematowi spotkania konferencji. W czasie spotkania, jak zwykle, mieli okazję skorzystać z rozmowy z kierownikiem duchowym i posługi w sakramencie pokuty. W niedzielne przedpołudnie „weekendowi rekolektanci” mogli podzielić się swoim doświadczeniem modlitwy w czasie spotkań w grupach.

Sesję poprowadził ks. Krzysztof Wons SDS, kierownik duchowy i rekolekcjonista, dyrektor krakowskiego CFD. Nagrania konferencji zostały utrwalone na płytach CD i są dostępne w krakowskim Centrum Formacji Duchowej.

* * *

Osoby pragnące pogłębić praktykę osobistej modlitwy Słowem Bożym mogą skorzystać również z innych organizowanych salwatoriańskich ośrodkach Centrum Formacji Duchowej w Krakowie i w Trzebini:

Sesje Szkoły Modlitwy Słowem Bożym
CFD Kraków i CFD Trzebinia:

1. Maryja i Słowo Boże, Kraków, 27-29 marca 2009 r. – ks. Joachim Stencel SDS.

2. Poznawanie siebie w świetle Słowa Bożego, Kraków, 3-5 kwietnia 2009 r. – ks. Piotr Stawarz SDS.

3. Grzech i przebaczenie w świetle Słowa Bożego, Kraków, 15-17 maja 2009 r. – ks. Joachim Stencel SDS.

4. Słowo Boże i kontemplacja ewangeliczna, Trzebinia, 12 – 14 czerwca 2009 r. – ks. Ryszard Stankiewicz SDS.

5. Wiara i kryzysy w świetle słowa Bożego, Kraków, 4-6 września 2009 r. – ks. Krzysztof Wons SDS.

Inne sesje związane z tematyką biblijną CFD Kraków i CFD Trzebinia:

1.  W poszukiwaniu Bożych przewodników. Księga Sędziów, Kraków, 30 stycznia – 1 lutego 2009 r. – o. Augustyn Pelanowski OSPPE
[brak wolnych miejsc].

2. Gdy Bóg wchodzi w naszą historię. Spotkanie z Jezusem w Ewangelii według św. Łukasza., Trzebinia, 27-29 marca 2009 r. – Danuta Piekarz.

3. Święty Paweł – uczeń Jezusa Chrystusa, Trzebinia, 9-11 października 2009 r. – o. Franco Mosconi OSBCam.

4. Dlaczego ukrywasz się Boże? Poszukiwanie Boga w Biblii, Kraków, 12-15 listopada 2009 r. – ks. Bruno Maggioni, o. Włodzimierz Zatorski OSB, Danuta Piekarz, ks. Krzysztof Wons SDS.

5. Życie duchowe i wybory życiowe. Bogaty młodzieniec …i ja, Kraków, 27-29 listopada 2009 r. – ks. Krzysztof Wons SDS.

Szczegółowe informacje na temat spotkań: Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie:  www.cfd.sds.pl

Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Trzebini: www.cfdtrzebinia.sds.pl

za: www.sds.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda