Home WiadomościArchiwum Jasna Góra: europejskie spotkanie egzorcystów

Jasna Góra: europejskie spotkanie egzorcystów

Redakcja
Europejskie spotkanie egzorcystów i osób związanych z duchowym uwalnianiem rozpoczęło się na Jasnej Górze. Takie konferencje odbywają się co dwa lata i gromadzą przedstawicieli różnych krajów przede wszystkim Starego Kontynentu, ale tym razem są również goście z Indii i Afryki. W ściśle zamkniętym czterodniowym spotkaniu udział bierze ok. 300 osób.

 
Celem Europejskiej Konferencji Międzynarodowego Stowarzyszenia ds. Uwalniania jest wymiana doświadczeń i poznawanie nowych wyzwań. Wśród tematów są zagadnienia dotyczące współczesnej mody na wampiryzm, schizofrenii i zaburzeń psychicznych, okultyzmu i spirytyzmu.

Jak powiedział ks. Andrzej Grefkowicz, egzorcysta z archidiecezji warszawskiej, choć w Polsce raczej ustabilizowała się liczba osób potrzebujących pomocy kapłana wypędzającego złego ducha, to podobnych zagrożeń przybywa. Wśród nich dominują działania związane z leczeniem ludzi: „Trzeba by mówić dzisiaj o dużej czujności, jeśli chodzi o przestrzeń psychologii, psychoterapii, bo tu się wkradają też różne formy seansów, które już nie są terapeutycznymi, ale wprost okultystycznymi".

Ks. Grefkowicz przestrzega przed różnymi nowymi propozycjami i modami podszytymi działaniami „złego", które stwarzają grunt dla rozwoju grup ewidentnie związanych z szatanem.

Egzorcyści podkreślają, że konieczna jest dziś wielka czujność i po prostu zdrowy rozsądek.

I. Tyras, Jasna Góra

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda