Home WiadomościArchiwum Jasna Góra: nowenna o beatyfikację kard. Wyszyńskiego

Jasna Góra: nowenna o beatyfikację kard. Wyszyńskiego

Redakcja
28 września na Jasnej Górze rozpoczyna się nowenna przed 30. rocznicą śmierci Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego. Chociaż cierpiał prześladowanie i był więziony przez władze komunistyczne, był niestrudzonym rzecznikiem dobrego imienia Polski pośród narodów Europy i świata. Kościół w Polsce zawdzięcza Prymasowi zachowanie swojej tożsamości i żywotności.

 
Prymas Tysiąclecia nazywany jest też Prymasem Jasnogórskim, bo cała Jego posługa związana była z tym sanktuarium. Zmarł 28 maja 1981 r.

Od dzisiaj każdego 28. dnia miesiąca w Kaplicy Matki Bożej sprawowana będzie w intencji rychłej beatyfikacji kard. Wyszyńskiego Msza św. o godz. 18.30 – powiedziała Stanisława Grochowska, odpowiedzialna generalna Instytutu Prymasa Wyszyńskiego. „Tą nowenną chcemy przypomnieć postać i nauczanie Prymasa Tysiąclecia, chcemy przypomnieć jego sylwetkę i to, jaki wpływ wywarł na życie Kościoła i Ojczyzny".

W czasie kazań przywoływane będą wydarzenia z życia i posługi Wielkiego Prymasa. Pierwszy temat nowennowy to: „Apostoł przybliżający światu Bożą Miłość". Od 1981 r., a więc od śmierci kard. Wyszyńskiego, w nocy z 27 na 28 każdego miesiąca na Jasnej Górze trwają nocne czuwania w intencji beatyfikacji księdza Prymasa. Noc modlitwy jest też sposobnością do błagania w łączności z nim w sprawach Kościoła i Ojczyzny.

I. Tyras, Jasna Góra

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda