Home WiadomościArchiwum Jezuici: Posłaniec Serca Jezusowego – Czerwiec 2011

Jezuici: Posłaniec Serca Jezusowego – Czerwiec 2011

Redakcja
Czerwiec to miesiąc, który szczególnie kojarzy się z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa. Właśnie ten kult jest głównym tematem, jaki poruszamy w czerwcowym numerze "Posłańca Serca Jezusowego".

W wyjątkowy charakter tego nabożeństwa wprowadzają nas teksty: ks. Jakuba Kołacza SJ "Idźcie kochać ludzi!", ks. Jacka Poznańskiego SJ "Serce Jezusa i Duch Święty", ks. Stanisława Gronia SJ "Obietnica Szósta", a także słowa Jana Pawła II "Człowiek potrzebuje Serca Chrystusa". Świadectwem szczególnego kultu narodu polskiego do Serca Zbawiciela jest Bazylika Serca Jezusa w Krakowie, której 90. rocznica konsekracji przypada w tym roku.
 
Uzupełnienie stanowią artykuły: ks. Marka Wójtowicza SJ, który ukazuje sylwetkę Brata Alberta, jako patrona tego miesiąca; tekst ks. Stanisława Łucarza SJ "Odrzucony kamień" czy zamyślenia Ojca Jerzego "Pomagają i przeszkadzają". 
 
 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda