Home WiadomościArchiwum Jezuita nowym arcybiskupem Luksemburga

Jezuita nowym arcybiskupem Luksemburga

Redakcja
Papież przyjął rezygnację z posługi pasterskiej, którą złożył ze względu na wiek 77-letni arcybiskup Luksemburga Fernand Franck. Jego następcą Benedykt XVI mianował o. Jean-Claude’a Hollericha SJ, dotychczasowego wicerektora jezuickiego uniwersytetu Sophia w Tokio.

 
Jean-Claude Hollerich urodził się 9 sierpnia 1958 r., w Differdange w obejmującej całe terytorium Wielkiego Księstwa Luksemburga diecezji, której będzie teraz arcybiskupem. Przygotowanie do kapłaństwa rozpoczął na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie jako kleryk diecezjalny Papieskiego Kolegium Niemiecko-Węgierskiego. W 1981 r. wstąpił do Towarzystwa Jezusowego. Kontynuował formację w jezuickiej prowincji południowej Belgii i Luksemburga. Po czterech latach został wysłany do Japonii, poznając jej język i kulturę. Dalsze studia teologiczne i germanistyczne odbył w Niemczech. Święcenia kapłańskie przyjął w 1990 r. Pracował w Luksemburgu m.in. w duszpasterstwie powołań, a od 1994 r. znowu w Japonii na uniwersytecie Sophia w stolicy tego kraju. O. Jean-Claude Hollerich był tam profesorem studiów europejskich oraz języków niemieckiego i francuskiego, a od trzech lat wicerektorem uczelni i przełożonym wspólnoty jezuitów. W 2005 r. był delegatem japońskiego episkopatu ds. przygotowania i udziału w Światowym Dniu Młodzieży w Kolonii.

ak/ rv

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda