Home WiadomościArchiwum Jubileusz 25-lecia SSW „Lubin-Centrum”

Jubileusz 25-lecia SSW „Lubin-Centrum”

Redakcja
6 czerwca 2009 r. wspólnota lokalna "Lubin-Centrum" Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników i Salezjanek Współpracownic będzie obchodzić swój srebrny jubileusz.

14 czerwca 1984 r. w Lubinie zostało powołane Stowarzsyzenie Salezjańskich Pomocników Kościoła. Do 1989 r. działały sekcje: kultury, charytatywna, rodzin, rekreacyjno-turystyczna, edukacyjno-biblioteczna i formacyjna. Do 1988 r. była to jedyna w Lubinie instytucja propagująca kulturę dla narodu w czasie zniewolenia komunistycznego, głosząca wartościową literaturę i prawdziwą historię w oparciu o chrześcijańską naukę kościoła. W latach 1885-89 we współpracy z Arcybiskupim Komitetem Charytatywnym we Wrocławiu obejmowała pomocą rodziny zastrzelonych przez ZOMO robotników, rodziny represjonowanych działaczy w stanie wojennym i innych potrzebujących pomocy. Prowadzono rozdawnictwo żywności, lekarstw, sprzętu medycznego i odzieży. Organizowano wypoczynek wakacyjny dla rodzin poszkodowanych. W latach 1984-87 SSPK w Lubinie było skrupulatnie inwigilowane przez Służbę Bezpieczeństwa.

W 1989 r., po transformacji ustrojowej, z szeregów stowarzyszenia rekrutowali się posłowie, wojewoda, przewodniczący rady miejskiej i radni.

Od lat 90., kiedy Stowarzyszenie przyjęło nazwę Współpracowników Salezjańskich, a od 2006 r. Salezjanów Współpracowników i Salezjanek Współpracownic, wspólnota lokalna "Lubin-Centrum" prowadzi działalność wychowawczą na rzecz dzieci i młodzieży według systemu Księdza Bosko (Wakacje z Bogiem, zajęcia w szkołach z cyklu:"Drogi i rozdroża Rzeczypospolitej. Rozważania u progu drugiego tysiąclecia państwa", koncerty z prelekcjami pt.: "Bóg, Ojczyzna, Wolność, Odpowiedzialność"). Trudni się pomocą charytatywną dla ubogich, prowadzi bibliotekę przy parafii pw. MB Częstochowskiej i formację własną członków.

SSW "Lubin-Centrum" jest inspirowana duchowością Księdza Bosko, a wszelkie formy działania opiera na rozumie religii i dobroci.

Zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystości i podajemy do wiadomości przyjezdnym, że obiad i koncert są bezpłatne, jednak prosimy dokonać zgłoszeń:
[email protected],
telefon: 076 724 86 98.

Za: www.salezjanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda