Home WiadomościArchiwum Juventus zaśpiewa w Kwidzynie

Juventus zaśpiewa w Kwidzynie

Redakcja

28 września, w kwidzyńskim kościele franciszkanów wystąpi młodzieżowy chór "Juventus" z Tczewa. "O godz. 16.00 oprawi muzycznie liturgię mszy świętej, a po niej koncert pieśni gospel i nie tylko…" – zaprasza o. Marek Dopieralski OFMConv z Kwidzyna.

Młodzieżowy Chór Juventus, to grupa 40 młodych ludzi, których łączy wielka pasja wspólnego śpiewania i miłości do muzyki gospel. Pomimo 45 lat istnienia przy parafii Krzyża Świętego w Tczewie, jest to grupa ludzi młodych duchem i ciałem.

Nazwa "Juventus" oznacza "młodość", dlatego obecni chórzyści to często dzieci pierwszych "Juventusowców". Obecnie chór tworzą uczniowie szkół średnich,studenci, a od niedawna sporadycznie nawet młodzież gimnazjalna.

Od sześciu lat dyrygentką chóru jest gdańszczanka – absolwentka Dyrygentury Chóralnej Akademii Muzycznej w Gdańsku – Joanna Klekowiecka.

W repertuarze Chóru znajdują się utwory a cappella oraz z towarzyszeniem różnych składów instrumentalnych, poważne i nastrojowe oraz radosne i pełne ekspresji, tak jak muzyka gospel, w języku polskim, angielskim, francuskim, łacińskim, szwedzkim a nawet hebrajskim.

Na stałe współpracują i koncertują z tczewską orkiestrą kameralną "Sanctae Crucis", różnymi zespołami (np. Mietek Blues Band, New Life Music) i trójmiejskim jazzmanem Cezarym Paciorkiem, który jest również kompozytorem kilku utworów w repertuarze chóru.

W tym roku chór dwukrotnie wystąpił z Marylą Rodowicz i jej zespołem (Top Trendy w Sopocie i Festiwal Gospel w Osieku). W sierpniu 2003 i 2004 roku podczas Międzynarodowego Festiwalu Chórów Gospel "Camp meeting Osiek" został nagrodzony III miejscem i Bursztynową Różą.

za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda