Home WiadomościArchiwum Kapucyni: Doświadczać pojednania

Kapucyni: Doświadczać pojednania

Redakcja
„Być wiarygodnymi sługami miłosierdzia; jesteśmy powołani nie tylko, by samemu doświadczać miłosierdzia Bożego, ale także by zabiegać o nie dla innych, poprzez modlitwę i poprzez styl życia, który sprawia, że stajemy się znakiem tej ojcowskiej obecności Boga, którego dzisiaj człowiek tak pragnie” – powiedział bp Michele Castoro na zakończenie Międzynarodowego Tygodnia Pojednania, który odbywał się w dniach 14–18 marca 2011 r. w San Giovanni Rotondo.

 
Podczas kongresu, którego fundament stanowił przykład „apostoła konfesjonału", świętego Ojca Pio, poszukiwano dróg, mogących stać się, dzięki sakramentowi pojednania, „bardziej jakościowo skutecznym" spotkaniem z miłosierdziem Bożym, pomimo wielu silnych przeszkód, jakie stawia zsekularyzowana kultura. Właśnie dlatego droga pojednania jawi się doświadczeniem tak dzisiaj potrzebnym: jest posługą dla Kościoła, ale także okazją do nieustannej odnowy wewnętrznej.

W spotkaniu zorganizowanym przez Generalne Biuro Formacji, we współpracy z Sanktuarium Św. O. Pio uczestniczyło ponad 100 braci kapucynów i księży z różnych zakątków świata: Włoch, Rumunii, Hiszpanii, Portugalii, Słowacji, Polski, Malty, Indii, Etiopii, USA, Argentyny, Portoryko i Kolumbii.

Wiadomość i zdjęcia za: Kurią Generalną Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów

Za: www.kapucyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda