Home WiadomościArchiwum Kapucyni: Dziewięć dni i nocy

Kapucyni: Dziewięć dni i nocy

Redakcja
100518a.png "9 dni i 9 nocy modlitwy za Kościół oraz Polskę", to hasło nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego, która rozpoczęła się przy Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów w Krakowie.

Kolejny raz, nieustannie przez dziewięć dni i dziewięć nocy można adorować Jezusa eucharystycznego polecając sprawy całego Kościoła oraz, szczególnie w tym roku, naszej Ojczyzny. Adoracji towarzyszy czytanie Nowego Testamentu. Na początku każdej pełnej godziny jest odczytany jeden fragment. W ten sposób do końca nowenny zostanie odczytany cały Nowy Testament.
 
Nowenna zakończy się w sobotę 22 maja o godzinie 21:00. O tej samej godzinie rozpocznie się całonocne czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, z Eucharystią o g. 24:00. Zakończenie czuwania w godzinach rannych.
Bracia Mniejsi Kapucyni z Loretańskiej 11 serdecznie zapraszają do wspólnego wołania o Ducha Świętego dla całego Kościoła i naszej Ojczyzny.
 
SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda