Home WiadomościArchiwum Kapucyni: Kapituła wyborcza w Krakowie

Kapucyni: Kapituła wyborcza w Krakowie

Redakcja
W krakowskim klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów, zaraz po Passze, tj. w dniach od 26 do 29 kwietnia 2011 r., odbędzie się XXVI Zwyczajna Kapituła Wyborcza. Kapituła zwyczajna jest zwoływana raz na 3 lata. Biorą w niej udział: Minister Prowincjalny wraz z zarządem, bracia delegaci w liczbie 50 oraz zaproszeni współbracia z innych krajów.


Delegatem Ministra Generalnego na kapitule będzie br. Mark Schenk –
definitor generalny. Kapituła wybiera Ministra Prowincjalnego, jak
również zarząd (4 definitorów) na okres 3 lat oraz jest czasem
podsumowania kończącego się trzechlecia życia prowincji.

Jest to przede wszystkim czas szczególnej łaski dla Zakonu, dlatego pierwszy dzień kapituły (wtorek), będzie dniem nawrócenia. Dzień ten poprowadzi br. Marek Przeczewski – Minister Prowincjalny bratniej Prowincji Warszawskiej. Kolejny dzień (środa) będzie poświęcony wysłuchaniu relacji i sprawozdań: Ministra Prowincjalnego, ekonoma, braci reprezentujących okręgi gdzie posługują Kapucyni Krakowscy. Po wysłuchaniu sprawozdań (jest możliwość dyskusji), kapitulni dokonają wyboru nowego zarządu. Dalej rozpatrywane będą wszystkie wnioski, przesłane wcześniej przez braci. Zakończenie kapituły planowane jest na piątek.

Kapituła to moment charyzmatyczny dla prowincji, gdyż wyznacza również swego rodzaju kierunki, w których Prowincja pragnie zmierzać w najbliższych latach. 

Więcej na: www.kapucyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda