Home WiadomościArchiwum Kapucyni: Książka br. Ksawerego po ukraińsku

Kapucyni: Książka br. Ksawerego po ukraińsku

Redakcja
W ramach III Ogólnoukraińskiej Bożonarodzeniowej Wystawy – Jarmarku Literatury Chrześcijańskiej, która odbywa się w Winnicy, lwowskie wydawnictwo Svichado zaprezentowało książkę „Seks jakiego nie znacie. Dla małżeństw kochających Boga”.

 
Autorem publikacji jest polski kapucyn, br. Ksawery Knotz, natomiast winniczanom zaprezentował ją br. Roman Pop OFMCap, lekarz-pediatra, licencjat teologii (o specjalizacji z bioetyki), aspirant Katedry Bioetyki przy Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, redaktor strony www.szansaspotkania.pl  

– Celem tej książki jest normalne spojrzenie na człowieka – powiedział br. Roman, wyjaśniając, że ludzie (należący szczególnie do starszego pokolenia) sądzą często, iż wszystko, co ma związek z ciałem, jest nieczyste, nawet brutalne, natomiast czyste jest tylko to, co duchowe. Dzisiaj istnieje jeszcze inny pogląd: cielesne jest realne, dusza zaś nie ma znaczenia. Kapłan przypomniał, że Bóg stworzył człowieka z duszą i ciałem, dlatego też chrześcijańskie spojrzenie na człowieka powinno obejmować go jako całość.

– Mówiąc, że seksualność to coś złego, bluźnimy – podkreślił br. Roman. – Wszystko, co stworzył Bóg, jest czyste i święte.

Ponadto kapucyn zwrócił uwagę, że jest to książka o seksie w małżeństwie. Sakrament ten dla mężczyzny i kobiety stanowi miejsce spotkania z Bogiem. A ponieważ jedność między mężem i żoną jest budowana najgłębiej w małżeńskim akcie, tak więc seksualność w małżeństwie jest święta.

– Ta książka zmusza chrześcijan do myślenia, a szczególnie duchownych różnych wyznań – powiedziała dyrektorka Asocjacji Wydawców Chrześcijańskich Ukrainy, Olena Certij, i dodała, że według danych Asocjacji „Seks jakiego nie znacie" jest liderem sprzedaży. W ciągu trzech miesięcy kupionych zostało niemal siedem tysięcy egzemplarzy.

Svichado planuje przetłumaczenie i wydanie jeszcze jednej książki br. Ksawerego Knotza zatytułowanej „Seks jest boski".

Julia Zawadzka / żródło: www.credo-ua.org

Za: www.kapucyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda