Home WiadomościArchiwum Kapucyni: Międzynarodowa Rada Formacji

Kapucyni: Międzynarodowa Rada Formacji

Redakcja
»Docenić to co mamy i mieć spojrzenie „wypełnione przyszłością” nad rzeczywistością Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów« – to przesłanie Ministra Generalnego, które podsumowuje zebranie Międzynarodowej Rady ds. Formacji, dając tym samym klucz do określenia zadań Generalnego Sekretariatu ds. Formacji, który spotkał sie po raz szósty w dniach 2-6 maja we Frascati.

 
Wymiana myśli i dzielenie się doświadczeniem z pracy na polu formacji w Zakonie było głównym nurtem tego spotkania. Wystąpienie Ministra Generalnego Braci Mniejszych, br. Jose Rodrigueza Carballo, który podzielił się swoimi przemyśleniami na temat wyzwań, perspektyw i strategii formacyjnych w swoim Zakonie, dało wiele impulsów do wspólnej refleksji. Obecność Ministra Generalnego Braci Mniejszych Kapucynów, br. Mauro Jöhri, przez cały czas obrad była ważnym znakiem dla uczestników spotkania.

Owocem obrad jest projekt Statutu Generalnego Sekretariatu Formacji, który zostanie przedstawiony Definitorium Generalnemu. To duży krok do przodu, w kierunku szczegółowego określenia funkcji i znaczenia tego organizmu centralnego dla Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów.

Za: www.kapucyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda