Home WiadomościArchiwum Kenia: O. Brzozowski wybrany kustoszem

Kenia: O. Brzozowski wybrany kustoszem

Redakcja

O. Tadeusz Brzozowski OFMConv został ponownie wybrany przełożonym Kustodii św. Franciszka w misji franciszkanów w Kenii. Wybory odbyły się w czasie Kapituły kustodialnej, 13 listopada br.

W czasie Kapituły wybrano również nowy zarząd. Wikariuszem kustodii został o. James Wangai Kabata, sekretarzem – br. Robert Kozielski, a asystentami: o. Kazimierz Szulc i o. Edward Ouma Owino. Średnia wieku zarządu kustodii wynosi 37,8 lata. Kapituła obradowała pod przewodnictwem generała Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych o. Marco Tasca, z Rzymu.

Misję w Kenii otworzyli prawie dwadzieścia pięć lat temu polscy franciszkanie, od 1986 roku prowadzą ją bracia z Prowincji św. Maksymiliana z siedzibą w Gdańsku.

Obecnie franciszkanie pracują tam w pięciu klasztorach m.in. w Nairobi, stolicy Kenii. W Limuru zakonnicy prowadzą Drukarnię Kolbe Press wraz z wydawnictwem, gdzie drukowana jest kenijska wersja "Rycerza Niepokalanej".

Więcej o misjach gdańskiej prowincji franciszkanów na stronie internetowej www.misje.gdansk.franciszkanie.pl.

za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda