Home WiadomościArchiwum Konkurs na najpiękniejszą pisankę

Konkurs na najpiękniejszą pisankę

Redakcja
Konkurs na najpiękniejszą pisankę, zorganizowany wśród uczniów ze Szkoły Polskiej im. o. Augustyna Kordeckiego na Manhattanie, został rozstrzygnięty w sobotę, 4 kwietnia.

Celem konkursu było zachęcenie uczniów i ich rodziców do przedstawienia kolorowego jajka w wyjątkowo oryginalny sposób. Wykonanie, wielkość i materiały potrzebne do wykonania pisanki nie zostały określony przez organizatorów, uczniowie wykazali się wspaniałą i zaskakującą kreatywnością.

Wyróżniona w konkursie została Rozalia z I klasy, która wykonała pisankę z papieru i masy solnej o dziesięć razy większą niż kurze jajko. Emilka z III klasy wykonała pisankę z drutu i kolorowych koralików, a jej siostra Gabrysia pisankę przyozdobiła perłami i błyszczącymi kamykami, bracia Mateusz i Jakub, którzy w każdą niedzielę służą wraz z innymi ministrantami przy ołtarzu, wykonali piskane oklejając balon bibułą i masą solną. Asia, również z klasy III, przy pomocy mamy umieściła wspaniałe barwne wzory na jajkach.

Pomysłowe i barwne pisanki będzie można oglądać w Wielką Sobotę w sali parafialnej kościoła Św. Stanisława Biskupa i Męczennika na Manhattanie, podczas poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny.

Każdy uczeń, który wykonał świąteczną pisankę, dostał atrakcyjną nagrodę ufundowaną przez ojca proboszcza o. Mikołaja Sochę.

o. Michał Czyżewski, paulin
Nowy Jork

Za: Biuro Prasowe Jasnej Góry.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda