Home WiadomościArchiwum Kraków: Najnowszy Posłaniec Matki Bożej Saletyńskiej

Kraków: Najnowszy Posłaniec Matki Bożej Saletyńskiej

Redakcja
100730a.png Przebaczenie ku pojednaniu, to tytuł czwartego tegorocznego numeru La Salette. Posłaniec Matki Bożej Saletyńskiej dwumiesięcznika wydawanego przez Zgromadzenie Księży Misjonarzy Saletynów.
Znane jest powiedzenie: do grobowej deski nie przebaczę. W telewizyjnych relacjach z sądów można usłyszeć ludzi stojących w korytarzu przed salą rozpraw jak mówią: dla winowajcy nie ma przebaczenia.

Myślę,
że wypowiadają je ci, którzy zostali bardzo skrzywdzeni. Ale jest
możliwe przebaczenie, pojednanie nawet z kimś, kto zadał nam wielki ból – zauważa we Wstępie do nowego Posłańca ks. Bohdan Dutko MS, redaktor naczelny.

W obecnym numerze Posłańca znajdziemy wywiad ze znaną piosenkarką Eleni przeprowadzony przez Jaromira Kwiatkowskiego (Przebaczenie – najtrudniejsza miłość).
Natomiast z ks. Henrykiem Kaszubą, saletynem pracującym od wielu lat na
Madagaskarze, o przebaczeniu i pojednaniu między Malgaszami rozmawia
ks. Bohdan Dutko MS (Fampihavanana).

O Całunie Turyńskim i prof. Bruno Fabbianim pisze Grzegorz Górny (Świadek Pasji), o nowym polskim błogosławionym ks. Jerzym Popiełuszce pisze Jaromir Kwiatkowski (Wielki dar dla Wielkiego Narodu), o znakach czasu w dzisiejszym świecie pisze Tomasz P. Terlikowski (Znaki do odczytania) i ks. dr Andrzej Zagórski MS (Powodzie, trzęsienia ziemi i klęski: trudne znaku czasu). O przebaczeniu w innych religiach niż chrześcijańskie możemy przeczytać w artykule prof. Eugeniusza Sakowicza (Przebaczenie w religiach niechrześcijańskich).

O św. Ricie, orędowniczce w sprawach trudnych i beznadziejnych opisuje ks. dr Karol Porczak MS (Rita. Pogromczyni wendetty).
W cyklu Spotkania z Jezusem w Ewangelii św. Jana dr. hab. Janusz
Kręcidło MS opisuje skandaliczne zachowanie się Jezusa w świątyni,
wyrzucającego bankierów i kupców ze świętego miejsca (Jezusa moją świątynią).

W numerze Posłańca znajdziemy także ciekawe artykuły, komentarze biblijne na każdą niedzielę, felietony i refleksje (Pojednanie Jakuba z Ezawem – ks. dr Stanisław Witkowski, Żyłam w piekle – Anna D’Amico, Przebacz jeśli potrafisz – Wanda Mołoń).

Możemy też przeczytać o domu pielgrzyma w La Salette, o Centrum Pojednania La Salette w Dębowcu, jego specyfice i działalności (Przyjąć rozwiedzionych) oraz relację z podróży po wspólnotach saletyńskich w Angoli (Angola – po bratobójczej wojnie domowej) oraz wiele innych ciekawych informacji. W najnowszym numerze Posłańca znajdziemy także świadectwo neoprezbitera saletyńskiego – ks. Damiana Kramarza MS (Pójdź za Mną) oraz informacje co zrobić, by zostać Saletynem. Zachęcamy do lektury i prenumeraty. Szczegóły na stronie internetowej: www.poslaniec.com.

 
ks. Piotr Szweda MS
rzecznik Prowincji
 
SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda