Home WiadomościArchiwum Kraków: Saletyński Posłaniec o Papieżu Polaku

Kraków: Saletyński Posłaniec o Papieżu Polaku

Redakcja
Najnowszy numer dwumiesięcznika La Salette. Posłaniec Matki Bożej Saletyńskiej poświęcone jest osobie błogosławionego Jana Pawła II. To pismo o pojednaniu wydawane jest przez Zgromadzenie Księży Misjonarzy Saletynów.

 
Jan Paweł II był papieżem gestów. Nie da się zapomnieć Jego uśmiechu, otwartych ramion, wyciągniętych rąk, dotyku, przytulenia, pocałunku ziemi i Jego charyzmatycznego spojrzenia, które nie było tylko spojrzeniem, ale czymś więcej… Studiując w Rzymie, uczestniczyłem często w spotkaniach z Ojcem św. Podczas audiencji przyglądałem się Papieżowi… Patrzyłem Mu prosto w oczy – tak, jak patrzył ON! Aby się napatrzyć – jak sam mawiał. Bo jak się człowiek nie napatrzy, to się nie spotka. Spoglądał z miłością. Miał w oczach głębię… On nie patrzył z „góry", On wpatrywał się w oczy i spozierał dalej… On wiedział, że „oczy są zwierciadłem duszy" – napisał we Wstępie do nowego Posłańca ks. Bohdan Dutko MS, redaktor naczelny.

W trzecim numerze Posłańca znajdziemy relację Jaromira Kwiatkowskiego z udziału w uroczystości beatyfikacji w Rzymie dnia 1 maja (Jan Paweł II pozostał skałą), wywiad o świętości Jana Pawła II z kard. Jose Saraivo Martinsem, emerytowanym prefektem kongregacji ds. kanonizacyjnych (Świadek). Z ks. Sławomirem Oderem postulatorem procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II rozmawia Redaktor naczelny(Boży Człowiek).

O znaczeniu testamentu Papieża Polaka pisze Regina Mamczur (Ufam. Testament Jana Pawła II), o prawdziwej miłości do ubogich możemy przeczytać w artykule Darka Rubachy (Ubóstwo nowego błogosławionego). Natomiast ks. Andrzej Zagórski MS pisze nt. Jana Pawła II jako żywej Ewangelii naszych czasów.Tomasz Terlikowski zastanawia się czy sprostaliśmy jako Polacy wezwaniu Papieża do otwarcia drzwi Chrystusowi i czy w ogóle je podjęliśmy (Tacy jacyś zastrachani jesteśmy).

W tym numerze Posłańca MBS możemy przeczytać także ciekawe komentarze biblijne, felietony i refleksje, m.in.: ks. prof. Janusza Kręcidły MS (Jezus, Jego uczniowie i Samarytanie), ks. dr. Stanisława Witkowskiego MS (Dobry Pasterz), Wojciecha Wencla (Telewizja kłamie) czy Jan Paweł II i Viktor Orban w felietonie Grzegorza Górnego, reportaż Sanktuarium dla chorych na ciele i duszy autorstwa Sylwii Sułkowskiej, a także ciekawy artykuł pt. Co powie tata… co powie mama? kiedy syn zdecyduje się wziąć udział w rekolekcjach organizowanych przez zgromadzenia zakonne.

W dziale Saletyńskim możemy przeczytać o nowej stronie internetowej Sanktuarium w La Salette, o wydarzeniach w Sanktuarium w Dębowcu, a także relację z dziennika podróży po wspólnotach saletyńskich w Indiach (La Salette w Indiach), anegdoty z życia Jana Pawła II oraz wiele innych ciekawych informacji. Na ostatniej stronie Posłańca znajdziemy plakat zapraszający na XXIV Międzynarodowe Saletyńskie Spotkanie Młodych w Dębowcu w dniach 4-9 lipca 2011 pod hasłem – Zagubieni w sieci. Zapraszamy do lektury. Szczegóły na stronie internetowej: www.poslaniec.com.

Piotr Szweda MS
rzecznik Prowincji

Za: www.saletyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda