Home WiadomościArchiwum Kraków: Wielkanocne spotkanie franciszkanów

Kraków: Wielkanocne spotkanie franciszkanów

Redakcja
W południe w Wielką Sobotę przełożeni ośmiu klasztorów franciszkańskich w Krakowie spotkali się na tradycyjnym spotkaniu wilkanocnym. Tym razem u bernardynów pod Wawelem.
Zebranym prowincjałom i gwardianom życzenia złożyli gospodarze: o. Czesław Gniecki – prowincjał i o. Henryk Hajzner – gwardian.

 
"Życzę, aby Chrystus Zmartwychwstały obdarzył was i wasze wspólnoty, waszych braci światłem i mocą do służenia, głoszenia Ewangelii w dzisiejszym świecie, każdemu spotkanemu człowiekowi. Abyśmy wszyscy potrafili być świadkami Chrystusowej miłości, pokoju i radości, która wypływa z tej tajemnicy Zmartwychwstania Pańskiego. Niech wszystkim Chrystus Zmartwychwstały błogosławi i obdarza nas swoim pokojem i swoją radością" – życzył o. Gniecki.

"Myślę, że tę radość w tym roku pomnaża też zbliżająca się beatyfikacja Jana Pawła II, który jest wyjątkowym wzorem tego dawania świadectwa prawdy o zmartwychwstaniu. Niech osoba Jana Pawła II będzie zawsze obecna pośród nas, w naszym życiu, w tym, co robimy, w naszym poświęcaniu się dla Ludu Bożego, dla braci" – dodał.

Prowincjał bernardynów podziękował przybyłym gościom za "życzliwość, braterstwo i łączność".

"Cieszymy się bardzo, że możemy się spotykać razem przynajmniej dwa razy w roku, że ta tradycja jest podtrzymywana, że Pan daje nam możliwość spojrzenia na siebie Jego oczami, że możemy sobie składać życzenia i dzielić się radością" – mówili zgodnie przełożeni z Bernardyńskiej.

W Krakowie trzy zakony franciszkańskie mają w sumie osiem klasztorów: bracia mniejsi (reformaci) – trzy, bracia mniejsi (bernardyni) – jeden, bracia mniejsi kapucyni – dwa i bracia mniejsi konwentualni (franciszkanie) – dwa. W czterech z nich mieszczą się ponadto kurie prowincji: przy Reformackiej, Bernardyńskiej, Korzeniaka i Żółkiewskiego.

jms

 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda