Home WiadomościArchiwum Kraków: Wspólne czuwanie zakonów

Kraków: Wspólne czuwanie zakonów

Redakcja
W piątkowy wieczór (10 grudnia) w Bazylice Jezuitów w Krakowie odbyło się modlitewne spotkanie zakonnic i zakonników z archidiecezji krakowskiej.

 
Żeby Chrystus umocnił i na nowo rozpalił charyzmat, jaki nam dał od początku oraz odnowił naszą zażyłość z Nim – wyjaśnił cel spotkania rektor Kolegium Jezuitów w Krakowie ks. Krzysztof Biel.
 
Przełożony jezuitów życzył zgromadzonym siostrom, braciom i ojcom, aby życie konsekrowane było Boże, aby ta ich wspólna modlitwa przemieniała ich, aby była między nimi jedność.
 
Bp Jan Szkodoń, który przewodniczył mszy św., apelował, aby na nowo przyjąć słowa Chrystusa „Przyjdźcie do mnie wszyscy", „Uczcie się ode Mnie" i „Weźcie moje jarzmo". Prosił, aby wziąć odpowiedzialność za Kościół, za świętość i zbawienie swoje i innych.
 
Eucharystię poprzedziło godzinne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem wystawionym w monstrancji. Kapłani udzielili wszystkim uczestnikom modlitewnego spotkania indywidualnego błogosławieństwa z włożeniem rąk na głowę.
 
W archidiecezji krakowskiej blisko połowa zakonów i zgromadzeń zakonnych ma przynajmniej jeden dom, klasztor.

jms

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda