Home WiadomościArchiwum Książeczka do nabożeństwa dla gimnazjalistów

Książeczka do nabożeństwa dla gimnazjalistów

Redakcja

„Drabina Jakubowa”, antologia modlitw dla młodych duchem to książeczka, tradycyjnie zwana modlitewnikiem, nad treścią której wiele czasu pracowała s. Danuta Świerczyńska CMW, aktualnie katechetka w Prywatnym Gimnazjum Salezjańskim im. św. Edyty Stein we Wrocławiu.

Książeczka ta jest wynikiem poszukiwania propozycji konkretnych form pomocy modlitewnych dla młodzieży szukającej kontaktu z Bogiem w życiu osobistym i we wspólnocie Kościoła. Propozycje te często są owocem praktycznego duszpasterstwa młodzieżowego w duchu salezjańskim.

W swej treści i formie pozycja ta skierowana jest dla młodzieży, szczególnie w okresie gimnazjalnym i licealnym, kiedy to szczeble drabiny wiodącej do Boga prowadzą poprzez spotkanie z Chrystusem w sakramencie bierzmowania. Pragniemy więc, by ta książeczka była drogą żywego kontaktu z Chrystusem w sakramentach świętych.

S. Danuta, wieloletnia katechetka, zebrała modlitwy, pieśni, praktyki religijne, obecne w długiej historii Kościoła, który jest Ojczyzną młodych ludzi pielgrzymujących do Bożych bram. Znajdują się w tej książeczce teksty wielu znanych poetów, pisarzy, ludzi wielkich w Kościele i świecie, ale także i skromne, nikomu nieznane próby odniesienia do Boga, podejmowane przez ludzi dorosłych, a także często przez samą młodzież. „Drabina Jakubowa” zawiera 258 stron tekstów urozmaiconych zdjęciami gimnazjalistów żyjących wiarą zgodnie ze swoim wiekiem. Kilka czystych stron daje możliwość dopisania swoich przemyśleń, doświadczeń i propozycji.

Pozycja ta od strony wydawnictwa spełnia wymagania „książeczki do nabożeństwa", którą często, niemalże codziennie, bierze się do ręki, nosi z sobą i używa na co dzień jako Boży przewodnik na ludzkich szlakach.

za: www.salezjanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda