Home WiadomościArchiwum Książka dla małżonków szukających Boga

Książka dla małżonków szukających Boga

Redakcja
Czym jest sakrament małżeństwa, jak żyć nim na co dzień, jak budować dobre relacje, co nauka katolicka mówi o współżyciu małżeńskim – te i wiele innych tematów ważnych dla małżonków i wszystkich przygotowujących się do zawarcia małżeństwa porusza w swojej książce pt. "Seks jakiego nie znacie. Dla małżonków szukających Boga" o. Ksawery Knotz OFMCap., wieloletni duszpasterz małżeństw i rekolekcjonista.

Publikację wydaną przez Edycję św. Pawła można już znaleźć w księgarniach – pisze Maria Popielewicz w Naszym Dzienniku.
Książka o. Knotza ma być pomocą dla małżeństw katolickich w odpowiedzi na wiele trudnych pytań – o których w Kościele mówi się mało i trudnym językiem – dotyczących relacji małżonków na wielu płaszczyznach.

Image Ojciec Ksawery Knotz podczas wczorajszej prezentacji książki podkreślił, że dzisiaj dla wielu osób sakrament małżeństwa ograniczony jest do celebracji w kościele. – Sakrament małżeństwa nie realizuje się tylko w kościele, on się realizuje w codziennym życiu małżonków, którzy troszczą się o siebie, budują więź na różne sposoby, rozmawiają ze sobą, sprzątają mieszkanie, gotują obiad i tak samo, kiedy współżyją – przypomniał. Bóg na mocy sakramentu wchodzi w tę więź, tę relację, którą ludzie stworzyli już przed ślubem, a w momencie zawarcia sakramentu w tę relację zapraszają Chrystusa.

 Jak podkreślił o. Knotz, więź małżeństwa jest kruchą rzeczywistością, dlatego trzeba się o nią na wszelkie sposoby troszczyć. Książka ojca Knotza jest materiałem do refleksji w formie pytań i odpowiedzi. Jak wyjaśnił autor, w publikacji starał się prostym i zrozumiałym językiem odpowiedzieć na wszystkie pytania, z jakimi na co dzień spotyka się w swojej pracy duszpasterskiej, i wyjaśnić nauczanie Kościoła w tych kwestiach.

Warto zwrócić uwagę, że publikacja ma imprimatur Kościoła. Dzięki temu to pozwolenie na druk książki wydane przez biskupa daje pewność każdemu czytającemu, że wszystkie treści zawarte w książce są zgodne z nauczaniem Kościoła.

Nasz Dziennik/KAI

Br. Ksawery Knotz jest także autorem: AKT MAŁŻEŃSKI szansa spotkania z Bogiem i współmałżonkiem 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda