Home WiadomościArchiwum Książki: Franciszkański Kraków

Książki: Franciszkański Kraków

Redakcja
090929b.jpg Od 28 września do sprzedaży trafił "Przewodnik po miejscach franciszkańskich w Małopolsce. Kraków – Wieliczka – Alwernia – Kalwaria Zebrzydowska – Harmęże" wydany przez krakowskie wydawnictwo kapucynów "Serafin".
Kraków jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w Polsce, jednak wciąż kryje przed turystami wiele tajemnic i fascynujących historii. Jedną z ciekawych tras pielgrzymkowych, którą warto przemierzyć odwiedzając gród Kraka, jest szlak franciszkański, opisany w przewodniku "Franciszkański Kraków".


Na niewielkiej przestrzeni Starego Miasta mieści się sześć męskich i
żeńskich klasztorów franciszkańskich. To wciąż pulsujące życiem miejsca
kultu i modlitwy, bowiem długa jest lista krakowskich świętych
franciszkańskich, a każda z tych postaci to odrębna, godna poznania
historia.

Przewodnik opisuje też najciekawsze miejsca franciszkańskie w okolicach Krakowa. Zaprasza do Wieliczki, Kalwarii Zebrzydowskiej, Alwerni i Harmęż – rozwijającego się miejsca kultu św. Maksymiliana Kolbego.

Z pewnością warto wybrać się do Krakowa szlakiem św. Franciszka i to nie tylko 3 października, w dniu otwartych drzwi, kiedy z racji obchodów jubileuszu 800-lecia Reguły św. Franciszka dodatkową atrakcją będzie możliwość wejścia za zakonną klauzurę.

ws / red.

Michał Jakubczyk, "Franciszkański Kraków. Przewodnik po miejscach franciszkańskich w Małopolsce", Wydawnictwo "Serafin", Kraków 2009, ss. 192.

Za: www.franciszkanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda