Home WiadomościArchiwum Licheń: ogólnopolskie spotkania trzeźwościowe

Licheń: ogólnopolskie spotkania trzeźwościowe

Redakcja
„Od izolacji do relacji” – to hasło towarzyszyło Ogólnopolskim Spotkaniom Trzeźwościowym, które obyły się w Licheniu w dniach 29-31 lipca.
Jak co roku na wielki „Mityng pod gwiazdami” z kraju i zagranicy przyjechały tysiące osób. Ci, którym udało się wygrać z nałogiem, dawali świadectwo – dziękowali Bogu za pomoc i siłę oraz prosili o dalsze wsparcie; inni, dopiero szukający motywacji do walki, przybyli, aby na własne oczy przekonać się, że życie bez alkoholu, narkotyków czy obżarstwa jest możliwe.

 
Anonimowi alkoholicy, narkomani, palacze, hazardziści, erotomani, żarłocy, ich krewni i przyjaciele przybyli do Sanktuarium 29 lipca. Wtedy też w Kaplicy Trójcy Świętej w bazylice dolnej odbył się pierwszy mityng AA.

Najważniejszym dniem była sobota. Droga Krzyżowa poprzedziła uroczyste rozpoczęcie XIX Ogólnopolskich Spotkań Trzeźwościowych. Po południu sprawowano Msze za zmarłych ze środowisk trzeźwościowych. Głównym punktem mityngu była cała seria spotkań w grupach, skierowana zarówno do ludzi uzależnionych, jak i ich rodzin i przyjaciół. Odbywały się też spotkania indywidualne z psychologami, terapeutami uzależnień, wolontariuszami oraz doradcami rodzinnymi.

XIX Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe są organizowane przy współpracy grup AA oraz Licheńskiego Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym. Centrum powstało na bazie dwóch Apostolatów – Trzeźwości i Odnowy Rodziny. Zostało otwarte 11 lat temu w darze dla Jana Pawła II. Podczas swojej pielgrzymi do Matki Boskiej Licheńskiej w 1999 r. Ojciec Święty zaapelował do Zgromadzenia Księży Marianów, by zajęło się osobami uzależnionymi. W odpowiedzi na papieski apel marianie, w rok po wizycie Ojca Świętego w Licheniu, otworzyli Centrum Pomocy. Wsparciem i radą osobom uzależnionym oraz ich najbliższym służą terapeuci oraz duchowni.

BP Licheń

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda