Home WiadomościArchiwum Licheń: szczególny zjazd

Licheń: szczególny zjazd

Redakcja

20 kwietnia 2009 roku zakończyło się XV Spotkanie Rodziców Braci i Księży Marianów. Oprócz szanownych Rodziców Marianie gościli też rodzeństwo i krewnych – w sumie 150 osób.

Coroczny Zjazd Rodziców Marianie organizują jako duszpasterze powołań już od 15 lat,  był więc to tym samym mały jubileusz. Z tej okazji każdy uczestnik otrzymał okolicznościowy znaczek. Każdego roku do Lichenia zapraszani są wszyscy "mariańscy rodzice" z całej Polski. Wielu z nich korzysta z tej okazji, część z nich nie jest w stanie dotrzeć do sanktuarium ze względu na podeszły wiek i choroby. Marianie pamiętają także o tych, którzy przeszli już do domu Ojca w Niebie. 

W programie każdego dnia był czas na wspólną Eucharystię, także apel maryjny z procesją. Była okazja, by odnowić dawne kontakty, zobaczyć licheńskie sanktuarium, wjechać na wieżę, ale także wspólnie bawić się pod kierunkiem pana Bartka – wodzireja, który poruszył nawet tych z bolącymi nogami.

 źródło: www.mlodzi.marianie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda