Home WiadomościArchiwum Licheńskie hospicjum zainaugurowało działalność

Licheńskie hospicjum zainaugurowało działalność

Redakcja

Po kilkunastu miesiącach przygotowań oficjalnie otwarto dziś w Licheniu Hospicjum imienia bł. o. Stanisława Papczyńskiego. Poświęcenia obiektu dokonał biskup włocławski Wiesław Mering. Przemawiając podczas uroczystości podkreślił, że ból jest łatwiejszy do zniesienia wtedy, gdy obok jest ktoś bliski, gotowy do pomocy.

Licheńskie hospicjum jest pierwszą placówką dla terminalnie chorych w regionie konińskim, jak również jedyną tego typu w diecezji włocławskiej. Zostało wpisane do rejestru wojewody wielkopolskiego. Ma także podpisany kontrakt z NFZ.

– Pierwsze przyjęcia pacjentów spodziewane są jutro, będzie to czterech podopiecznych z naszego regionu. O możliwość pobytu w hospicjum pytają także ludzie z całej Polski – mówi dyrektor i jednocześnie kapelan placówki ks. Piotr Lach MIC. O tym, kto zostanie przyjęty decyduje komisja, która swe pierwsze spotkanie odbyła w ubiegłą sobotę.

Hospicjum mieści się na terenie sanktuarium w Licheniu Starym w wyremontowanym dawnym budynku klasztornym. Zajmuje trzy piętra – spełnia wszelkie wymogi techniczne, jak i sanitarne stawiane takim obiektom. Obsługuje je zespół ponad 50 pracowników, wśród nich znajdują się psycholodzy, lekarze wielu specjalności, pielęgniarki, wolontariusze i personel pomocniczy. Do dyspozycji pacjentów przygotowano 24 łóżka w pokojach 2-3-osobowych.

Powołane do życia hospicjum to kolejne już dzieło miłosierdzia jakie księża marianie prowadzą w Licheniu Starym. Od wielu lat przy sanktuarium maryjnym funkcjonuje Licheńskie Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym.

za: www.niedziela.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda