Home WiadomościArchiwum Meksyk: malowany wtorek w Campeche

Meksyk: malowany wtorek w Campeche

Redakcja

Jest to zwyczaj pogańskiego obchodzenia karnawału. Dlatego właśnie w Parafii San Jose Obrero zorganizowano dzień skupienia, który zawierał w sobie elementy karnawałowej radości połączonej z zadumą nad okresem liturgicznym rozpoczynającym się następnego dnia.

Na zaplanowany dzień skupienia dla młodzieży przewidziano spotkania modlitewne, w których udział wzięła młodzież z wszystkich kaplic misyjnych oraz z kościoła parafialnego. W sumie uczestniczyło ok. 250 osób. Miały miejsce spotkania z psychologami, konferencje, praca w grupach, oraz licznego rodzaju zabawy integracyjne. Nie zabrakło także wspólnego posiłku przygotowanego przez samą młodzież przy dużej radości i spontaniczności typowej dla latynoamerykanów.

Punktem kulminacyjnym była sprawowana Eucharystia, której przewodniczył ks. Marcin Dębkowski SDS, a kazanie do młodych wygłosił ks. Sebastian Korczak SDS. Był to moment wspólnego podziękowania Bogu za dar radości i odkrywania w każdym wydarzeniu i drugim człowieku bliskości Pana Boga. Wspólnie też prosiliśmy o potrzebne siły dla wszystkich parafian na czas przeżywania misterium Wielkiego Postu.

Tego samego dnia Wspólnota Salwatorianów z Campeche udała się także do klasztoru Sióstr Franciszkanek, by wraz z nimi dziękować za 23 lata ich modlitewnej posługi w tym mieście i w Parafii San Jose Obrero, do której przynależą. Posługę pomocy duszpasterskiej w tej wspólnocie Sióstr pełni ks. Marcin. Wspólna Eucharystia, której przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Sebastian, była okazją do wyrażenia wdzięczności za ich modlitwę i współpracę przy powstającej fundacji salwatoriańskiej w Meksyku.

za: www.salwatorianie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda